Slávik Slovenska 2020

Milí priatelia, koordinátori Slávika Slovenska 2020,dovoľte nám na prahu Nového roka 2020 zaželať vám veľa zdravia a úspechov. Zároveň nám dovoľte poďakovať sa za vynikajúcu spoluprácu pri uskutočnení 29. ročníka Slávika Slovenska 2019.


Keďže nás v tomto roku čaká jubilejný, 30. ročník tejto najstaršej speváckej súťaže detí a mládeže v ére samostatného Slovenska, dovoľte nám požiadať vás o spoluprácu aj pri tomto významnom výročí.

Mottom jubilejného ročníka pre nás budú slová veľkého zberateľa slovenských ľudových piesní Karla Plicku z roku 1931: „Nech sa spieva domáca zásoba piesní na školách! A tak škola nielen že v rade ďalších desaťročí zachováva spevavosť, ale tým, že domácu ľudovú pieseň pestuje, uznáva jej cenu.“ Sú to slová takmer šité na mieru celoslovenskej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska.

V prílohe nášho listu nájdete Propozície Slávika Slovenska 2020 a objednávku Spevníčka Slávika Slovenska 2020. Prosíme vás o zverejnenie týchto základných informácií o príprave jubilejného ročníka súťaže v okruhu škôl, ktoré patria do vašej pôsobnosti.Ďakujeme a tešíme sa spolu s vami na ďalší úspešný ročníka Slávika Slovenska 2020.

Srdečne,Peter Dvorský, garant
Peter Štilicha, predseda Výkonného výboru a riaditeľ súťaže

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *